Vianočné darčeky

Čím potešiť detičky na Vianoce?

Už dávnejšie sme sa s manželom rozhodli a dohodli, že kvantita hračiek neprevýši kvalitu. Preto má Vikinka v izbe hračiek menej a niektoré som jej vyrobila sama. Snažíme sa dodržiavať pravidlo 20-tich hračiek, kedy má dieťa v izbe do 20 druhov hračiek, pretože inak je v záplave toľkých možností stratené a nervózne. Upratovanie je oveľa jednoduchšie a výber prehľadnejší. Ak už vyberáme hračky, tak edukatívne (vzdelávacie). Keďže rada číta, zamerali sme sa hlavne na rozšírenie jej knižnice.

Tento rok, pre množstvo iných povinností, som darčeky nakupovala trochu neskôr, preto blog prinášam až tesne pred Vianocami. Ak už máte nakúpené, možno vás to inšpiruje pre budúci rok, alebo narodeniny počas roka.

Pre našu, momentálne 21. mesačnú princeznú, sme vybrali tieto krásne darčeky, ktoré ju istotne veľmi potešia. Už sa teším, keď ich bude rozbaľovať.

Hudobné nástroje

Vikinku vediem k hudbe od mala, keďže sama hrám na dvoch hudobných nástrojoch. Pôvodne sme chceli kúpiť iba jednu sadu, ale nakoniec sme sa rozhodli pre obe, hlavne kvôli dobrej cene. Hudobné nástroje hravým spôsobom podporujú sluch, cit pre rytmus a motoriku. Sady kupované v Lidli obsahujú tieto hudobné nástroje pre detičky:

  • zvončeková hra s dvomi mlatkami, tamburína, rezonančné drievka, hrkacie vajíčka
  • rumba gule, tamburína, rámový bubon, triangel

DSCN6232

Knihy

Vydavateľstvo Svojtka má knihy presne mierené pre malých a neposedných zvedavcov. Vikinka má od mala veľmi rada zvieratká, preto sme sa pri výbere kníh zamerali na knižky o zvieratkách, ktoré hravou formou približujú ich život.

DSCN6256

Knižky s okienkami

Sú výbornou voľbou pre malých i veľkých. Dieťa si samo otvára okienko, ktoré ho zaujíma a dozvie sa niečo nové. Knižku si rado prečíta aj samo, okrem okienok ho upútajú krásne a farebné ilustrácie.

Kde bývajú zvieratká?

Pomocou knižky nazriete do rôznych domčekov zvieratiek. Od statku, cez rybník, strom, noru, úľ, až po morské dno alebo džungľu.

DSCN6248

Kto býva v ZOO

Ponorte sa do poučného i zábavného čítania o tom čo robia a ako žijú zvieratká v ZOO.

DSCN6246

Čo objavíš v záhrade

Záhrada v lete a jej tajomstvá. Nazriete pod krovky lienky, listy, lupene, lekno či do vtáčej búdky.

DSCN6247

Čítanie po tme?

Aj to sa dá. Knižky z edície Posvieť si na to, ktoré čítate s pomocou baterky, odkrývajú život zvieratiek. Stačí baterkou posvietiť pod stránkou a uvidíte mnoho prekvapení.

Tajomstvá zvieracieho maskovania

Svet plný prekvapení v divočine. Kde sa skrýva pavúk? Ako sa maskuje tiger? Kde zaspala sova a kde laň? Čo sa skrýva pod listami? Kto sleduje lumíky?

DSCN6250

Tajomstvá našej záhrady

Záhrada je plná života, nielen na vetvách stromov, ale aj po zemou, pod listami, pod kameňmi. A kto býva v diere stromu?

DSCN6252

A dobrá rada na záver? Dobrá kniha nikdy nie je zlá.

DSCN6257

Knihy som nakúpila prostredníctvom internetového obchodu www.moja-kniha.sk. Dodanie bolo rýchle a komunikácia výborná.

Hračky

Vybrala som 3 farebné drevené hračky, na ktorých si Vikinka, okrem zábavy, môže precvičovať svoje zručnosti, motoriku, logiku, trpezlivosť. Tiež sa na nich učí rozpoznávať farby. Výber hračiek som zamerala na drevené montessori hračky, ktoré sú nielen krásne, ale i užitočné a vzdelávacie. Vyberala som hračky pre staršie deti, teda od 2 rokov vyššie.

Motorická dúha Small Foot

Táto krásna multifunkčná motorická hračka upúta na prvý pohľad. Dá sa skladať do rôznych tvarov, na seba i vedľa seba, na podložku a vytvoriť tak obrazce. Môže slúžiť aj ako balančná hračka, kedy si dieťa ukladá nestabilné predmety na seba a cvičí si tak motoriku a aj trpezlivosť.

DSCN6240DSCN6238DSCN6255

Drevené nasadzovacie hodiny Bigjigs Toys

Vikinku už veľmi dlho fascinujú hodiny. Samozrejme, rozpoznávať čas sa budeme učiť až o pár rokov. Som si istá, že tieto hodiny jej spravia veľkú radosť. Čo je veľký bonus, hodiny sú rozoberateľné a nasadzovacie. Dieťa si tak precvičuje motoriku a logiku.

DSCN6236DSCN6237

Farby a počítanie Bino

Aj takouto ľahkou a hravou formou sa deti učia farby, porozumeniu počítaniu a motorike.

DSCN6242DSCN6243

Hračky sú nielen krásne a náučné, ale keďže sú drevené, tak sú i trvácne a ekologické. Spĺňajú všetky normy EÚ pre bezpečnosť.

Nákup som uskutočnila cez internetový obchod www.originalnehracky.sk. S komunikáciou a dodaním som bola veľmi spokojná.

A nezabudnite…

Vianoce sú hlavne o láske, rodine, súdržnosti, porozumení a pokoji. Bohatstvo darčekov nenahradí chýbajúce city. Rozprávajte sa so staršími deťmi o tom, čo Vianoce skutočne znamenajú, že nie sú len o množstve darčekov, drahých a luxusných, ale hlavne o tom, aby bola rodina spolu.

Vyberajte darčeky zmysluplné, ktoré berú ohľad na záujmy a záľuby dieťaťa tak, aby o týždeň neskončili v hromade zabudnutých polorozpadnutých hračiek, ktorým došla baterka, ale aby dieťaťu dali zmysel, zážitok, aby pri nich vyvinulo aktivitu, ktorá ho bude motivovať v živote. Dieťa môže túžiť po mikroskope, pretože chce prebádať mikro svet, po korčuliach, pretože chce byť krasokorčuliarka, po fotoaparáte, pretože ho baví fotiť… Vyberajte darčeky, ktoré mu dajú do života viac ako stuhnutý krk od pozerania do tabletu.

Darček by nemal byť kus oblečenia, obuvi, pretože to sú veci, ktoré sa bežne kupujú v obchodoch, a či už dieťa vie alebo nevie o úlohe rodičov v pokladaní darčekov pod vianočný stromček, je to vec, ktorá je potrebná a ktorá sa kupovať musí. Dieťa má pochopiť, že oblečenie, obuv si bude musieť neskôr zabezpečovať (kupovať) samo, a nebude očakávať, že ich dostane ako dar.

A hlavne, milé mamičky, nezabudnite na seba. Na to, že máte byť s rodinou, že ste pilier a ten musí byť stabilný. A teda oddýchnutý. Nevyčerpajte sa, naberte energiu, usmievajte sa, rozdávajte radosť svojej rodine.

Prajeme Vám krásne sviatky a plné brušká medovníkov.

One thought on “Vianočné darčeky

  1. Spätné upozornenie: Vianočné darčeky pre detičky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s