Recenzia – Quiet book – zábavná i náučná

Quiet book, v preklade “tichá kniha”, je interaktívna, ručne šitá kniha, ktorá dieťa zaujme na prvý pohľad. Pomôže rozvíjať zmýšľanie aj jemnú motoriku. Upúta malého zvedavca, zabaví, aj naučí. Knižka je výborným spoločníkom nielen doma, ale i na cestách. Keďže je celá ušitá z filcu, je ľahká, jemná a nemožno ju pokrčiť ani roztrhnúť. Dieťatko si ju môže zobrať ako knihu na cesty, ako hračku na výlety alebo pikniky.

Ak si vaše dieťa začne čítať quiet book, stane sa z neho na určitý čas quiet child (tiché dieťa). U nás to takto bolo. Hneď ako Vikinka dostala do ruky Quiet book, úplne ju pohltila. Dokázala sa s ňou zahrať aj hodinu. Rada sa k nej vracia aj po čase.

Quiet book pre Vikinku som objednala zo stránky www.quiet-book.com. Na výber je nespočetne veľa motívov, pre chlapcov i pre dievčatá. Kniha je precízne ušitá. Obsah knihy si môžete sami vybrať z veľkej ponuky. Quiet book je určené pre deti vo veku 2 – 7 rokov. Podľa mňa však niektoré stránky zvládnu aj šikovné detičky od 1,5 roka.

Čo ma teší je, že knižku vyrába šikovná slovenská mamička malej dcérky. Veľmi obdivujem ľudí, ktorí sú kreatívni, šikovní a prinášajú niečo krásne, nápadité a hlavne poučné pre ostatných.

Čo obsahuje naša kniha?

Na prvej stránke je vyšité meno Vikinka. Stránky sú upevnené gumičkou na gombíku, aby sa knižka neotvárala. Veľmi praktické riešenie. Naša kniha obsahuje hodiny (učíme sa spoznávať čas), farebnú dúhu (priraďovanie farieb), dievčatko s vrkočmi (precvičovanie zapletania), topánočku so šnúrkou (cvičíme viazanie šnúrok), macka s balónmi (priraďovanie farieb), hrocha s kefkou (umývame zúbky), ježko s jabĺčkami (cvičenie jemnej motoriky), strom s košíkmi, ktoré obsahujú listy, kvety, vločky, jablká (určovanie ročných období), a posledná stránka je levík s labkami (otváranie, zatváranie).

Čo je výborné je, že sa do knižky dajú pridávať listy. Môžeme si kedykoľvek doobjednať nové stránky.

Už sa teším, keď najbližšie objednám Quiet book aj pre Alžbetku 🙂

Máte už aj vy svoju Quiet book? Objednať môžete Tu alebo Tu.

Zuzana a Vikinka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s