Vianočné knihy a hračky pre Vikinku a Alžbetku

Vianoce sa nám blížia a ja osobne sa na ne veľmi teším. Budú to naše prvé Vianoce vo štvorici a teda Alžbetkine prvé. Ešte si to síce neuvedomuje, čo sa bude diať, ale pre mňa sú to nezabudnuteľné spomienky. A taktiež sa teším na Vikinkinu radosť keď budeme ozdobovať stromček, piecť koláčiky, a keď bude odbaľovať darčeky, ktoré si vysnívala. Vikinka si veľmi priala trúbku a pre Alžbetku bubon. Milé a nenáročné. Radi sme jej prianie splnili.

Tento rok máme za sebou už aj prvé choroby, ktoré nás trápili od začiatku tohto mesiaca. Vtedy ide všetko bokom a naozaj si prajeme do života iba to zdravie. Preto aj Vám prajem krásne a pokojné sviatky a hlavne veľa veľa zdravia.

Tu si pozrite naše minuloročné vianočné darčeky pre Vikinku.

Aj tento rok som vyberala darčeky, ktoré nielen potešia, ale i naučia. Také, ktoré rozvíjajú predstavivosť, dokážu dať viac ako vybité baterky za pár dní. Nemohli chýbať knihy a hračky, ktoré rozvíjajú poznanie a motoriku.

Tento rok sme nejaké hračky a hlavne veľa oblečenia dávali aj na charitu a do detského domova. Aj vy, ak máte doma nepotrebné hračky, s ktorými sa už deti nehrajú, potešte nimi druhých.

Knihy

Lásku ku knihám sa snažím vštepovať obom dievčatám od útleho veku. Knihy z vydavateľstva Svojtka nesmú chýbať v knižnici v detskej izbe. Knihy sú krásne, náučné, s okienkami, s ktorými si dieťa cvičí jemnú motoriku.

Vyberala som podľa toho o čo sa začína Viki aktuálne zaujímať. Veľa začala používať prirovnania. Vysoký ako žirafa, tvrdý ako skala či silný ako lev. Pýta sa na svoje / naše telo, čo je koža, krv, kosti, mihalnice, obočie. Vysvetľujem jej napríklad, ako funguje trávenie. Zaujíma sa aj o svet okolo. Kedy je dúha, prečo sú listy farebné. Úplne zbožňujem tie jej uistenia: “búrky sa nebojíme, že mamička”. Alebo zvedavé otázky: “Čo to máš mamička, toto?” Ja: “to je oko.” “A to biele? A to čierne? A aké mám oči? Modro-zelené? Aj ty máš oči ako ja …”. Alebo konštatovania: “Tatinko má chlpy na tvári, musí sa holiť. Ja nemám chlpy. Ani ty nemáš. Ani Alžbetka nemá. Ani babička, ani starká…”

Nasledovný výber je síce odporúčaný pre staršie deti, som si však istá, že presne sadnú pre naše zvedavé dieťa. Veľmi sa mi páči, že knihy sme si mohli objednať z pohodlia domova a pritom sme vedeli čo kupujeme. Na internetovej stránke majú knihy krásne vyfotografované a k niektorým je video, kde vidíme každú stránku knižky.

Knihy som kupovala cez internetový obchod vydavateľstva Svojtka. Dodanie bolo veľmi rýchle a spokojná som bola aj s komunikáciou.

Päť zmyslov

Kniha zo série MiniPÉDIA je krásne ilustrovaná, prehlbuje záujem o svet navôkol, o jeho poznanie a zároveň poznanie samého seba. Kniha obsahuje otváracie okienka a posuvné kolieska a dieťa sa dozvedá ako fungujú zmysli a na čo ich používame, ako ich môžeme chrániť či rozvíjať. Sú tam aj dva krásne mini príbehy o nepočujúcom dievčatku a slepom chlapcovi. Veľmi, veľmi poučné (aj pre niektorých dospelých).

Nazri do svojho tela

Okienková encyklopédia o ľudskom tele. Veľmi sa mi páči hneď prvá strana. Hneď pod sebou je niekoľko okienok, ako prierez ľudským telom – svaly, kosti, orgány. Na ďalšej dvojstrane je krásne vysvetlené prijímanie, spracovanie potravy a trávenie. Posledná strana je venovaná rôznym zaujímavým faktom o ľudskom tele.

Planéta Zem

Toto bude v podstate prvá encyklopédia o Zemi. Veľmi pútavo, pre najmenšie deti, sú znázornené fakty o našej Zemi. Odkrývaním okienok sa dozvieme ako vznikol život, prezrieme si prierez Zeme, ako vznikajú hory, lesy, kolobeh vody, počasie a podnebie. Znova sú tu dva krásne mini príbehy o chlapcovi z Madagaskaru, ktorý sa musel ukryť pre uragánom a o dievčatku z Japonska, ktoré zažilo zemetrasenie.

Darčeky pre 7 mesačnú princeznú

Tikiri ZOO – Sloník hrkálka a hryzátko z prírodnej gumy

Pre Alžbetku som vybrala jednu hračku primerane jej veku, keďže veľa hračiek má po Vikinke. Nechcela som niečo, čo by sa nám tu len váľalo bez využitia. Keď som zbadala Tiriki hrkálku a hryzátko z prírodnej gumy, vedela som, že to je presne to, čo potrebuje, keďže má teraz obdobie prerezávania zúbkov. Tiriki Sloník je vyrobený z miazgy kaučukového stromu Hevea, ktorá je odoberaná šetrne a udržateľne. Je to ekologický, rozložiteľný materiál, bez plastov a chemikálii. Navyše sa s ňou môže dieťatko kúpať a keďže nemá dierku, nedostane sa dovnútra voda a tak hračka nesplesnivie.

Hračku máme z internetového obchodu Moodin. S komunikáciou aj dodaním som bola spokojná a určite nakúpime znova.

Bubon

Bubon vysnívala Vikinka pre Alžbetku. A tak k našim hudobným nástrojom z minulého roka pribudnú ďalšie.

Bubon sme kupovali v internetovom obchode RAPPA.

Vkladacie kocky so zvieratkami a číslami

10 krásnych kociek s obrázkami zvieratiek, číslami, počítaním. Dieťa si tak precvičuje počítanie s kockami, zoraďuje podľa veľkosti a počíta podľa kresby. Kocky sa dajú ukladať na seba od najväčšej po najmenšiu, čím sa cvičí jemná motorika. Čo sa mi veľmi páčilo, kocky sa dajú naskladať do seba, takže nezaberajú v izbe miesto. Sú vyrobené z kartónu a teda ľahké, nemusím sa obávať, v prípade pádu, že by niekoho zranila. Napriek tomu sú dostatočne pevné.

Kocky sme zakúpili cez internetový obchod Originálne hračky, s ktorým sme mali dobré skúsenosti už minulý rok.

Hračky pre 2,5 – ročnú princeznú

Trúbka

Ako som už písala na začiatku, Vikinka si priala trúbku. Jej želanie sa nám páčilo. Trúbku sme objednali, no bohužiaľ nám prišla pokazená. Preto sme zvolili nový obchod Raj hračiek.sk, kde sme trúbku zakúpili. S komunikáciou sme veľmi spokojní. Teraz čakáme na jej dodanie, preto foto zatiaľ nemám. Keď príde, doplním.

Zvukostrom

A to, na čo som sa najviac tešila, som si nechala na koniec. Ešte pred mesiacom som vôbec nevedela čo to je. Možno aj pre Vás to bude novinka.

Zvukostrom je drevená zmyslová a zvuková hračka. Je to vlastne guličková dráha, kde guličku položíte na najvrchnejší list a ona gravitáciou padá dole. Pritom vydáva na drevených lístkoch krásny zvuk. Keď takýchto guličiek pošlete viac za sebou, je to naozaj krásne. KLIK na internetový obchod Moodin, odkiaľ sme objednali, kde je aj video, ktoré povie viac ako tisíc slov.

Zvukostrom je nielen zvuková hračka, ale aj zmyslová a detičky si na nej trénujú jemnú motoriku. A že je to nákazlivé a pri jednej guličke určite neskončia, nemusím hovoriť.

Čo sa mi tiež páčilo je, že zvukostrom je vyrobený z dreva, českou remeselnou dielňou Targe.

A tak ako minulý rok, i teraz pripojím vianočné prianie. Prajem Vám všetkým krásne sviatky, veľa zdravia, lásky a pokoja. Život je taký krásny aký ho chceme mať.

A prečo nepripojiť aj moje osobné heslá, ktorými sa v živote riadim. Povedali mi ich ľudia, s ktorými som mala šťastie sa v živote stretnúť. Každý jeden človek môže byť inšpiráciou pre iného.

  • žiadne stretnutie nie je náhodné
  • mysli pozitívne, konaj pozitívne
  • nehovor nedá sa, povedz nechce sa mi

Zuzana, Vikinka a Alžbetka

One thought on “Vianočné knihy a hračky pre Vikinku a Alžbetku

  1. Spätné upozornenie: Vianočné darčeky pre detičky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s