Plávam, plávaš, plávame

Čo sa vám vybaví keď poviem “voda”? Mne rybička. A odteraz aj rybicka.sk. Veľmi príhodný názov pre obchod s plaveckými potrebami. V júni som nakúpila z rybička.sk plavecké potreby pre dievčatá a využívali sme ich celé leto (a ešte aj budeme).

Vikinka sa minulý rok veľmi bála vody. Držala sa nás ako malý krab. Mala obyčajné trojuholníkové rukávniky, ktoré jej padali z jej tenkej ručičky a ja som tiež nebola pokojná. Okrem toho ju to vôbec nedržalo nad hladinou a ona sa bála. V kolese byť nechcela. Aj keď máme krásne veľké koleso, kde dieťatko posadíte…proste rodič mieni, dieťa mení. Aj sa chcela namočiť a plávať, aj mala strach.

Keď som si prečítala o Cherek´s kolieskach vedela som, že to je to pravé čo detičky na plávanie potrebujú. Pre Alžbetku som objednala ešte Happy Nappy plienky do vody a plaveckú vestu Go Splash Swim. Obom ešte klobúčiky s UV ochranou, ktoré sme využili pri plávaní vo vode na slniečku a tiež v lete na ihrisku. Krásne im zatienil tváričku, krk aj pliecka.

Prečo Cherek´s kolieska?

Kolieska sú označené farebne. Zeleno-žlté, väčšie, pre začiatočníkov. Červeno – žlté, menšie, pre pokročilých. Dievčatám som ale kolieska vymenila, keďže Vikinku (3 r.) lepšie nadnášali tie väčšie a Alžbetke (1r. ) boli veľké (mala veľmi upažené ručičky). Alžbetka mala vestu a tak jej tie menšie boli akurát. Kolieska sa naťahujú na ruky vyfúknuté a fúkajú sa na rukách.

  • Pekne priľnú, nešmýkajú sa z detských rúk, sú bezpečné
  • Keďže sú kruhové, sú nafúknuté po celom objeme a nadnášacia plocha je tak väčšia.
  • Deti aj rodičia majú väčšiu istotu a stabilitu
  • V prípade roztrhnutia (napríklad o kameň, ostrý predmet) má koliesko vo vnútri penu v ochrannej fólii, ktorá zabezpečí, že dieťa zostane chránené a neponorí sa

Hneď pri prvom použití som videla aká je Vikinka v kolieskach smelá (doteraz sa bála plávať v bazéne), stále viac sa osmeľovala vo vode až sa odvážila skákať. Alžbetka sa v kolieskach a vestičke tvárila akoby sa vo vode narodila. Ja a Maťko sme boli spokojní, kľudní a vôbec sme sa o ne nebáli. Bol to naozaj dobrý pocit spoľahnúť sa na plavecké pomôcky, ktoré spĺňajú svoju funkciu na 100%. Asi 10 maminkám (a jednej babičke) som odporučila kolieska a vestičku, pretože sa pýtali odkiaľ ich máme. Ja ako jediná som sedela na okraji detského bazéna a pozorovala detičky ako sa radostne čľapkajú a ostatné mamičky museli pri svojich menších detičkách (ktoré ešte poriadne nechodili) sedieť, držať ich, inak by sa ponorili.

Prečo vestička Go Splash Swim?

Plaveckú vestičku som vyberala intuitívne takú, ktorá sa mi páčila a zdala sa mi čo najviac praktická. Vestička nadnáša a pre nás bola takým dodatočným poistením pre Alžbetku. Vikinka ju nechcela. Alžbetka v nej bola veľmi spokojná. Telíčko jej jemne nadnášalo a ona zdvíhala nožičky a nechala sa unášať vodičkou, alebo kopala nožičkami a tak sa pohybovala. Vestička sa zapína na hrubý pevný zips vpredu a hore sa zips zakryje suchým zipsom. Trochu dlhšie schne, preto je potrebné ju hneď po kúpaní dať sušiť.

Prečo plienky do vody Happy Nappy?

Jednoznačné áno, pretože som nechcela viac používať jednorázové plienky do vody. Tie treba meniť po každom kúpaní, pretože nasiaknu vodu (teda ak ste pri vode celý deň, dieťatko z vody vyberáte 2 – 3 krát ak nie viac). Jedna plienka = menej odpadu. Plienky Happy Nappy navyše spĺňali to, čo som v skryte duše hľadala a to krásny dizajn (spolu s vestičkou). Krásne obopli telíčko na brušku (vyťahujú sa vyššie) a na stehienkach. Dieťatko nijako neobmedzujú v pohybe.

Prečo klobúčiky s UV ochranou?

Klobúčiky, ktoré som kúpila majú UV ochranu 50+. Keďže sme plánovali letnú dovolenku a letné kúpania, bola to tá najlepšia voľba. Klobúčiky chránili dievčatám tváričku, krk aj ramienka. Viažu sa pod bradou a po obvode hlavičky sa dajú utiahnuť podľa potreby. Použili sme ich aj počas slnečných dní na ihrisku.

  • v bazénoch som videla veľa druhov pomôcok, rôzne plaváčiky, žiadne z nich sa mi však nezdali natoľko bezpečné ako tie naše
  • Aj napriek týmto pomôckam nenechávajte nikdy deti bez dozoru samé vo vode.
  • Viac fotiek pridám na svoj Facebook a Instagram.

Zuzana

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s