Vianočné darčeky pre detičky

Ako potešiť deti hračkami, ale darovať ich s rozumom? Koľko hračiek je už veľa? Majú vaše deti plnú izbu hračiek? Tu sú naše tipy: Hudobný nástroj pre obe dievčatá, knihy a kreatívne a rozumné hračky.

Ak čítate môj blog dlhšie, viete, že sa snažím kupovať iba potrebné. Pri deťoch rodič často priviera oči. Potom sa obzrie po detskej izbe a vidí tam asi 100 druhov hračiek. Kde sa vzali? Preto do adventného kalendára, ani do mikulášskeho balíčka nevkladáme hračky. Hračky dostávajú dievčatá na narodeniny a meniny a na Vianoce. Vyberáme také, ktoré sú interaktívne, náučné a potrebné pre rozvoj.

Aby ste mali lepší prehľad pre ako staré deti hračky a knihy vyberám, Vikinka má v decembri 3 roky a 9 mesiacov a Alžbetka má rok a 7 mesiacov.

Hudobný nástroj – Harfa šťastia

Hudobný nástroj, ktorý je skutočne nástrojom. Dá sa na ňom hrať, ladiť ho, sú k nemu priložené noty na hranie aj osnovy na zapisovanie nových piesní. Harfa je drevená, sú k nej dve trsátka, kľúč na ladenie, noty a osnovy.

Vedela som, že chcem pre dievčatá nejaký hudobný nástroj a z harfy som v siedmom nebi. Keďže sú obe veľké hudobníčky, viem, že sa im tento darček bude páčiť. Je to darček pre obidve dievčatá. Už sa teším keď si na harfu budeme hrať a spievať pesničky.

Značka: Hape

Kúpené na: preskoly.sk

Knihy

Knihy nesmeli chýbať, pretože darom knihy dávame aj bohatstvo duševné.

Knihy pre staršiu Vikinku: Tajný vianočný hosť, Nečakaný vianočný list a Snehová kráľovná

O všetkých týchto knihách som už písala tu – klik.

Knihy pre mladšiu Alžbetku: Potulky zimou, Snehová kráľovná – Minirozprávky, Zatúlané papučky

O knihách Potulky zimou a Snehová kráľovná – Minirozprávky som písala tu – klik.

O Zatúlaných papučkách pripravujem článok (sledujte Facebook alebo Instagram), takže zatiaľ v skratke: Nežné a milé básničky o malom mackovi, ktorý hľadá svoje papučky. Hľadá ich pod posteľou, v záhrade, u psíka v búde, pýta sa aj sovy. Kde ich nájde? Básne sú navyše zhudobnené, ku knihe je CD. Kúpené v kníhkupectve Činčuáčik.

Hračky

S hračkami som to nechcela preháňať. Máme ich dosť, a ako som už písala v článku predtým, snažím sa dodržiavať pravidlo 20-tich hračiek, aby sme dievčatá nezahltili hračkami. Preto som rozmýšľala nad niečím, čo dievčatá skutočne rady robia, niečo čo im spraví radosť, ale im aj rozvinie zručnosti.

Zázračné maľovanie vodou – Zvieratá

Vikinka má rada maľovanie aj kreslenie, tento rok si obľúbila maľovanie s vodovými farbami. Zázračné maľovanie je na to ako stvorené. Detičky maľujú štetcom namočeným iba do vody a odkrýva sa pred nimi farebný svet zvierat. Tieto stránky sú z hrubého papiera. Po vyschnutí farba zmizne a detičky môžu stránku vymaľovať znova. Okrem obrázkov na vymaľovanie sú v knihe zaujímavé informácie o zvieratkách, klasické omaľovánky a miesto na kreslenie. Je to vlastne kreatívna kniha, ktorá je zároveň aj náučná.

Kúpite na vnimavedeti.sk

Boxy na vhadzovanie

Pre Alžbetku som vybrala 2 drevené boxy na vhadzovanie so zásuvkami , jeden s guličkou a jeden so žetónom. Riadila som sa jej obľúbenými činnosťami, ktoré momentálne rada robí – otvára, zatvára, vhadzuje, premiestňuje. Myslím, že táto montessori hračka bude maximálne používaná.

Keďže hračka je na ceste k nám, foto pripojím neskôr.

Ňuňák

Ak ešte nemáte svojho Ňuňáka doma, šup objednať z Pezinskej dielničky. My toho svojho už máme a je ňuňu :).

Pre mladšie detičky sú ideálne darčeky, ktoré si rozbalia a môžu sa s nimi ihneď pohrať. Pre staršie detičky je výborným darčekom aj lístok na koncert, kolobežka, bicykel, korčule, lyže atď. Teda niečo, čo robia radi a činnosť ich niekam posúva. Nezabudnime však, že najväčším darom je dar lásky, dar času, ktorý darujeme svojim najbližším a dar prítomnosti, že sme tu, s nimi, tu a teraz, prítomní telom aj dušou. Vianoce by nemali byť o predbiehaní o najdrahší dar, o čo najviac hračiek, o to kto má viac jedla na stole. Šetrime naše peňaženky, našu planétu, naše telá, naše duše.

Prajem vám krásne sviatky plné lásky, pochopenia, dobrosrdečnosti a úprimnosti. Buďme k sebe milí nielen na sviatky, ale aj potom a stále, pretože život je len jeden a jediné čo po nás zostane sú spomienky.

Verím, že vás tipy inšpirovali. Budem rada, keď mi napíšete aké hračky / knižky / hudobné nástroje darujete vy.

Tu sú tipy z minulého roka – klik

Tu sú tipy z predminulého roka – klik.

Za Šťastnú maminku hlasuj tu: https://hlasovanie.superblogeri.sk/kategoria/m

Zuzana

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s