Papierová výzdoba na Veľkú noc

Jednoduchá a krásna výzdoba z papiera na Veľkú noc, ktorú zvládnete za jeden deň. Skrášlite si so Šťastnou maminkou vaše sviatky.

Pôvodne som chcela dať tento príspevok len ako post na Facebook a Instagram s fotkami, nakoniec som sa ale rozhodla, že bude lepšie z toho spraviť článok, aj s popismi a maketami, ktoré si môžete vytlačiť, vystrihnúť a podľa nich obkresľovať. Makety som pripla na spodnú časť článku. Pri každom nadpise je popis ako sa výzdoba vyrába. Makety sú ručne kreslené, takže majú svoje chyby, ale myslím, že poslúžia.

Papiere použite kľudne také, aké máte doma, aké sa vám hodia do domácnosti a k výzdobe. Budem rada keď mi pošlete foto vašej výzdoby či už inšpirované mojou výzdobou, alebo niečo úplne iné. V hlave mám ešte plno nápadov, ale času je málo, tak si ich nechám na budúci rok 🙂 .

Veľmi ma poteší každé zdieľanie, každý lajk aj komentár. Ak chcete dostávať novinky a byť informovaní o nových článkoch a postoch, prihláste sa na odber, alebo dajte Sledovať na Facebooku alebo Instagrame. Odporúčam sledovať, dnes sa chystáme maľovať výdušky.

Pozrite si všetky zaujímavé Rady a tipy od Šťastnej maminky tu.

Girlanda zo zajačikov

Šťastná maminka - Papierová veľkonočná výzdoba
 1. Maketu zajačika nájdete v dolnej časti. Zajačiky som si obkreslila na farebný papier. Pozor, keď budete obkresľovať druhú stranu, treba si maketu otočiť, aby spolu sedeli ušká. Zajkovia sú vysokí 18 cm s uškami.
 2. Chvostíky som si spravila z papierových vreckoviek. Rozstrihla som papierovú vreckovku na 4 časti na pásiky, potom som ich dala na seba a tie som postrihala na úzke prúžky. Spojíme ich, aby konce sedeli k sebe a boli zarovno a v strede silno zaviažeme bielou nitkou na uzlíky. Rozstrapatíme a máme strapatý chvostík. Ten som prilepila na zajka. Môžete si spraviť chvostík aj z bavlnky (ja som bavlnku doma nemala).
 3. Zalepila som zajačikov tak, aby boli farební z oboch strán. Ušká som nechala nezalepené a prevliekla som cez ne bavlnku. Potom som ich zalepila pod a nad bavlnkou tak, aby na nej zajkovia rovnako viseli a dali sa na bavlnke pohybovať.
 4. Girlandu sme povesili na okno.

Veniec z farebných vajíčok

 1. Maketu vajíčok a motýľa nájdete dole. Vajíčka sú veľké 10,5 cm.
 2. Vajíčka vystrihneme z farebného papiera
 3. Z kartónu si vystrihneme kruh s priemerom 26 cm. Odmeriame si dovnútra 3 cm okraj a vystrihneme vnútro. Zostane nám koleso (veniec) asi 3 cm hrubý, s priemerom 26 cm.
 4. Na tento kartónový veniec priliepame papierové vajíčka. Treba si najprv rozmerať ako sa nám vajíčka zmestia na kartón až potom lepiť.
 5. Na vajíčka prilepíme motýľa a mašľu.
 6. Pripevníme stuhu na ktorú veniec povesíme.

Farebné vajíčka

 1. Maketu vajíčok a zajačika nájdete dole. Vajíčka majú 10,5 cm, zajko 6 cm na výšku (s uškami).
 2. Obkreslíme na tvrdý farebný papier a vystrihneme.
 3. Prilepíme tak, aby boli z oboch strán farebné (mala som papier, ktorý bol farebný iba z jednej strany)
 4. Dozdobíme bodkami, zajkom, stuhami.
 5. Predierujeme v hornej časti s dierovačkou.
 6. Previažeme stuhu a zavesíme.

Vajíčka som vystrihla aj na tvrdý, čisto biely papier a zajtra si ich Vikinka vymaľuje podľa seba s vodovými farbami. Vajíčka jej budú zdobiť izbičku.

Zvieratká z papierových roliek

Šťastná maminka - Papierová veľkonočná výzdoba
 1. Papierovú rolku od toaletného papiera oblepíme farebným papierom. Rozmer mojej rolky bol 15 x 9,5 cm. Pre istotu si odmerajte svoju rolku, každá býva iná.
 2. Kuriatko – bledo žlté telíčko, ovečka – biele telíčko, zajko – bledo ružové telíčko.
 3. V dolnej časti nájdete makety na každé zvieratko. Obkreslite si na farebný papier, vystrihnite a prilepte.
 4. Očká sú 3D nalepovacie očká, ak nemáte, nakreslite si.
 5. Fúziky zajka sú zo špagátu, chvostík zajka je bavlnková gulička (neviem ako sa to originál volá, kúpila som v TEDi).
 6. Na zajkove uško som prilepila motýľa. Hornú časť uška som zahla a motýľa prilepila.

BONUS:

Zajkovia zo starých ponožiek a ryže

Nemám rada plytvanie jedlom a surovinami a nebyť toho, že som v špajze objavila starú ryžu, ktorá už smrdela, nerobila by som týchto zajov. Takže sa stretli dve priaznivé veci – stará ryža a staré ponožky vhodné na vyhodenie. Títo moji zajkovia nie sú až takí pekní ako by som chcela, ale momentálne sú to Alžbetkine obľúbené hračky, navlačuje ich, mojká ich, to už ich aj trochu poznačilo, kýva sa im hlavička 😀 Tento materiál ponožiek tiež nie je najvhodnejší, ale lepšie ponožky na vyhodenie som nemala. Ak máte, odporúčam bavlnené. Samozrejme, nesmú byť deravé.

 1. Ponožky som naplnila ryžou, vytvorila väčšie telíčko, zagumičkovala tenučkou gumkou, vytvorila menšiu hlavičku a zagumičkovala.
 2. Hornú časť som odstrihla tak, aby sa vytvorili ušká.
 3. Nalepila som očká.
 4. Prišila som noštek a fúziky (sú zo špagátu).
 5. Okolo krku som urobila mašličku.
 6. Zo zadnej strany som prišila chvostík. Chvostík som spravila z časti, ktorú som odstrihla z ušiek. Urobila som z toho guličku, zašila a prišila. Ak máte, môžete použiť aj bavlnkovú guličku.
 7. Tu nájdete video podľa ktorého som sa inšpirovala.

Verím, že sa vám tipy na výzdobu páčia, je to veľmi jednoduché, všetko čo potrebujete máte určite doma. Vaše fotky ma potešia.

Nezabudnite zdieľať!

Zuzana

A ešte nejaké foto:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s