Halloweenske dekorácie a aktivity pre deti

Veselé tvorenie a aktivity s deťmi na Halloween.

Pozrite si Facebook a Instagram, tam pridám aj zrýchlené videá ako robiť jednotlivé dekorácie. Prihláste sa na sledovanie, aby vám nič neuniklo.

Dievčatám som pripla hotové dekorácie okrasnými štipcami na špagát.

Inšpirujte sa aj našimi veselými tanierikmi k tejto téme:

1. Netopier

Potrebujeme: rolku z papiera, farebný papier, lepidlo, nožnice, čierny papier, fialová moosguma, čierny pom-pom, biela a čierna fixka.

Pridávam na stiahnutie maketu. Môžete si vytlačiť, vystrihnúť a obkresliť.

Postup: Farebný papier nalepíme na rolku papiera (na makete je to ten väčší obdĺžnik). Prilepíme nohy, hlavu, nos. Čierne papiere – krídla (na makete obdĺžnik, ktorý je prepolený čiarkami, tam treba rozstrihnúť) poskladáme do harmoniky. Zahneme asi 0,5 cm a ten prilepíme tak, aby držal spolu. Potom prilepíme krídla k telu.

2. Pavúk

Potrebujeme: čierna vlna / čierny brmbolec (ak neviete ako spraviť brmbolec, pozrite si celé video na Facebooku alebo Instagrame, nožnice, čierne chlpaté drôtiky, nalepovacie očká.

Postup: Urobíme si menší čierny brmbolec, zastrihneme do pekného guľatého tvaru. Chlpaté drôtiky prekrížime cez stred brmbolca. Ja som použila 2, ktoré som rozstrihla na polovice. Vytvoríme tak nohy, tie ešte upravíme do požadovaného tvaru. Prilepíme očká.

3. Duch

Potrebujeme: rolku z papiera, alebo z papierových utierok, papierové utierky väčšie, lepidlo, nožnice, čierny papier, čiernu fixku.

Postup: Rolku natrieme lepidlom a prilepíme papierovú utierku tak, aby kúsok pretŕčal hore a veľká časť dole pod rolku. Hore zalepíme a dole rozstrihneme. Z čierneho papiera nalepíme oči a fixkou dokreslíme ústa.

4. Tekvica

Potrebujeme: Oranžový papier, zelený papier, lepidlo, nožnice.

Postup: Oranžový papier postriháme na pásiky (odmerala som 2 cm pásiky), zo zeleného vystrihneme list, malý kruh, stonku. Oranžové pásy spojíme v strede do tvaru slnka, potom aj horné časti, tak, aby vznikol tvar tekvice. Prilepíme hore listy, stonky. Na Facebooku a Instagrame pridám video.

5. Kostra

Potrebujeme: čierny papier A3, vatové tyčinky (25 ks), lepidlo, biely papier, nožnice.

Postup: nakreslíme a vystrihneme lebku z bieleho papiera, vatové tyčinky nelepíme do tvaru kostry.

6. Farebná tekvica.

Potrebujeme: nakreslíme tekvicu, alebo vytlačíme (obrázok je z internetu, prikladám na stiahnutie nižšie), farebný jemný papier (jemný alebo krepový), lepidlo.

Postup: Jemný alebo krepový papier (môže byť biely, hnedý, oranžový, čierny, viac farebný…) nastriháme alebo natrháme na menšie časti a urobíme z nich guličky. Tie prilepíme na predkreslenú tekvicu.

7. Lucerna

Potrebujeme: papier, farebnú tlačiareň, nožnice, lepidlo.

Postup: Vytlačíme lucernu, vystrihneme nasledovne: čierne časti lucerny vystrihneme v celosti ako jednu časť, oddelené biele miesta značia, kde sa bude papier zohýbať. Malými špicatými nožnicami vystrihneme biele časti okolo tekvice. Biele obdĺžniky vystrihneme tak ako sú vyznačené, po častiach. Vystrihneme kruh a v ňom môžeme vystrihnúť vyznačený mesiac a hviezdy. Vystrihneme vyznačenú časť modrou smerom do stredu kruhu.

Zohneme tak ako je vyznačené. Biele obdĺžniky nalepíme zo spodu na čierne časti. Zohneme a zalepíme. Kruh vystrihneme do stredu a zalepíme. Položíme na vrch lucerny. Kahanec použijeme iba elektrický (na baterky).

Aktivity pre deti na Halloween, nižšie nájdete PDF na stiahnutie:

Tu si môžete aktivity vytlačiť. Klik:

Páčili sa vám aktivity? Prihláste sa na sledovanie a zdieľajte.

Zuzana

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s