Adventný kalendár plný aktivít a hier

A je to tu. Dlho očakávaný adventný kalendár plný aktivít a hier (nielen) pre deti. Ak ma sledujete, viete, že deťom sa snažím nedávať klasické sladkosti a tiež, ak je to možné, nekupujeme plastové obaly. Prichádza adventný čas, ktorý je spojený s konzumom, sladkosťami a plastami. Ak dostane dieťa každý deň maličkú hračku / drobnosť a potom na Vianoce ďalšie, alebo každý deň sladkosť a na Mikuláša plné balíky, bude zahltené hračkami a sladkosťami a úplne sa stratí význam týchto sviatkov.

Naučme deti našim prístupom nielen čo je zdravé, naučme ich čo sú v živote dôležité veci a tiež chrániť planétu. Pridáte sa?

Prečítajte si dopredu inštrukcie.

Tu si pozrite článok z roku 2017 a doma vyrobené sladké maškrty pre deti.

Klik sem na adventný kalendár s úlohami z roku 2018.

Klik sem na článok z roku 2019 Adventný kalendár s aktivitami bez sladkostí a hračiek.

  • Dievčatá majú teraz 5 a 3 roky, aktivity som vyrábala pre ne, takže sú uspôsobené tomuto veku. Určite sa im ale potešia aj deti o niečo staršie, alebo mladšie.
  • Tento rok som aktivitu z jedného dňa dala do jedného PDF, môžete si teda kalendár prispôsobiť a nemusíte tlačiť všetky listy, ale len tie, ktoré sa vám páčia.
  • je tam pečenie medovníkov podľa receptu Zuzkine medovníky. Toto cesto je výborné ak 10 – 14 dní (alebo aj viac) postojí. Ak chcete piecť podľa tohto receptu, naplánovala som prípravu cesta na 9.12. a pečenie 19.12. V tomto dátume nájdete recept. Ak budete piecť podľa vlastného receptu, pripravte si cesto ako potrebujete.
  • na 22.12. som naplánovala, že môžeme odniesť upečené medovníky do domova dôchodcov / detského domova. V tomto prípade je dobré sa dohodnúť, či a kde je možné niečo také uskutočniť. Prihliadnuc na momentálnu situáciu s lockdownom, som tam pridala aj podarovanie kamarátom.
  • ak si chcete vyrobiť vianočné pohľadnice a veniec podľa Šťastnej maminky, sledujte nás na Facebooku alebo Instagrame. Tiež tam budem pridávať kopec zimných a vianočných tipov na tvorenie s deťmi.
  • pri aktivitách bludisko a sudoku sú dve verzie – tá prvá je ťažšia, tá druhá ľahšia.
  • 15.12. je hľadanie vianočnej ozdoby. Je potrebné dopredu schovať ozdobu a potom prečítať deťom inštrukcie k hľadaniu. Môžete sa inšpirovať našimi.
  • 17.12. som vymyslela krásnu hru s názvom Čo je to láska, ktorú môžete hrať po celý rok, nielen v tento vianočný čas. Je o láske a spolupatričnosti. K dispozícii máte pravidlá hry, hraciu plochu s 24 políčkami a 24 ks kartičiek s úlohami. Kartičky si môžete vytlačiť obojstranne, ale prípadne aj jednostranne. Odporúčam vytlačiť na pevný papier, alebo zalaminátovať. Príjemnú zábavu.

Ukážky:

Adventný kalendár stiahnete tu. Budem rada keď mi dáte vedieť ako sa vám páči.

Krásne sviatky

Zuzana

Použité obrázky sú z týchto stránok:

https://pixabay.com/sk/users/bartulenka-820345/

http://oviselet.blogspot.com/2013/02/allatos-feladatlapok.html

<a href=’https://www.freepik.com/vectors/christmas’>Christmas vector created by BiZkettE1 – http://www.freepik.com</a&gt;

<a href=’https://www.freepik.com/vectors/watercolor’>Watercolor vector created by BiZkettE1 – http://www.freepik.com</a&gt;

<a href=’https://www.freepik.com/vectors/watercolor’>Watercolor vector created by pikisuperstar – http://www.freepik.com</a&gt;

<a href=’https://www.freepik.com/vectors/background’>Background vector created by freepik – http://www.freepik.com</a&gt;

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s