Zdravá strava

Zdravá strava je základom zdravého života. Je dôležité dávať dieťatku od prvých príkrmov stravu, ktorá nie je chemicky upravovaná a je bez chemických prísad, zbytočných sladidiel, cukru, soli. Zdravie dieťatka, jeho imunita i jeho budúce dobré zdravie v dospelosti ležia v rukách rodičov a ich pohľadu na stravu. Strava bohatá na živiny, vitamíny, strava doma pripravená, čerstvá, s minimom soli a cukru, pomáha budovať fungujúci imunitný systém.

Detičky od narodenia opakujú po rodičoch, či sú to zvuky, gestá, mimika, neskôr slová, zvyky a aj návyky, bohužiaľ, i tie zlé. Preto poďme deťom príkladom, buďme uvedomelí rodičia, ktorí vedia, že aj oni majú v rukách svoje zdravie, zlepšujme ho a ukážme deťom, že zelenina, ovocie sú lepšie ako čokoládka či lízatko.

Zdravé dieťa je šťastné dieťa.

V Receptárikoch nájdete chutné a zdravé recepty pre detičky, od prvých príkrmov, ktorými sme začali my. Dôležité je nebáť sa deťom variť domácu stravu, nepodľahnúť tlakom reklám, ktoré sa nám snažia, pod vidinou zisku, nahovoriť, že kupované je lepšie. Variť pre deti od prvého príkrmu je veľmi jednoduché. Môžete navariť na pár dní dopredu a uchovať v chladničke, prípadne trochu zamraziť  a v prípade dní, kedy variť nemôžete, jednoducho vybrať. Pozitíva pre nás? Momentálne varím jedlo pre celú rodinu, teda aj pre Vikinku a tak je aj naše jedlo o poznanie zdravšie. S minimom soli, bez korenia a zo zdravších surovín.

Na stránke Zdravé dieťa sa dozviete informácie o pozitívach domácej, doma pripravovanej stravy. Preferujeme lokálne a sezónne potraviny, deťom nesolíme, nekoreníme, dochucujeme bylinkami (napr. kôpor, petržlenová vňať), kvalitnými olejmi, nepodávame cukor, sladkosti, sladké výrobky. Výnimku tvorí sezónne ovocie.